Rybářský řád

Zakoupením jakéhokoliv druhu povolenky k rybolovu akceptujete níže uvedená pravidla a podmínky rybolovu.

Druh povolenky je rybář povinen určit před započetím lovu (nelze měnit v průběhu rybolovu).

Objednávka a rezervace míst telefonicky na 72436031 nebo nezávazná rezervace online (vyčkejte na potvrzení).

Chytání je možné na základě zakoupení povolení k lovu.

Bez podložky vaničkového typu, podběráku šíře ramen min. 80cm a dezinfekce nelze začít lov. V případě, že podložku nevlastníte, je možné ji u nás zapůjčit.

Na rybníce se loví metodou "CHYŤ A PUSŤ". CHYŤ a VEM

Chytá se pouze na položenou na dva pruty.

Na jednom prutu smí být jeden návazec s háčkem s originálním protihrotem o maximální velikosti č.4. Při lovu na položenou je lze používat pouze tzv. únikové montáže. Při utržení ryby v ní musí zůstat pouze zaseknutý háček s vlascem, nikoli zátěž nebo krmítko. Používání jiných montáží je zakázáno. Zákaz používání pletených a šokových šňůr (poškození ryby) . Jako šokový návazec lze použít šokový silon nebo fluorcarbon (neřežou ryby).

Minimální průměr vlasce na navijáku musí být 0,30 a více ( v rybníce plavou jeseteři od 5 do 20kg a vyza 44kg).

Ulovená vyza velká nesmí být vyndána z vody na břeh, vyháčkování a focení se provádí vždy ve vodě na plovoucí podložce (kterou vám rádi zapůjčíme). Všechny jesetery a amury při pouštění podržet vždy déle ve vodě (rozplavat).

Focení ryb pouze v kleče nad podložkou, která je vždy předem navlhčená (plněné podložky min. 60x100cm) a v minimální možné výšce (50cm), aby nedošlo k pádu ryby, přičemž ryba nesmí nikdy oschnout, je nutné ji v dostatečné míře polévat vodou z rybníku. Pouštění ryby pouze v podložce nebo vážícím saku (v podběráku) nikdy ne v rucePřed vrácením ryby vodě je nutno rybu ošetřit desinfekcí.

Na rybu nikdy nesahat suchýma rukama. Fotit lze pouze s nejvyšší opatrností a ryba musí být bez zbytečných odkladů vrácena zpět do vody. Uchovávání ryb pro pozdější focení není možné.

V případě zjištění jakéhokoliv poškození ulovené ryby je lovící povinen toto ohlásit správci areálu. Lovící je povinen dodržovat v rozmístění udic přiměřený úhel, aby neobtěžoval lovící na sousedních místech.

Lovící (i jeho případná návštěva) je povinen udržovat pořádek a čistotu na svém lovném místě. Je zakázáno jakékoliv vysekávání či jiné upravování lovných stanovišť i jejich okolí (toto platí i při parkování vozidel).

V případě sucha a silného větru může být vyhlášen zákaz používání otevřeného ohně.

Koupání v rybníku je zakázánoPřísný zákaz mytí a osobní hygieny v rybníku (zákaz používání šamponů, mýdel apod.).

Doprovod (nelovící osoby) a domácí zvířata je lovící povinen hlásit správci areálu při rezervaci. Za tyto osoby a zvířata ovšem nese plnou zodpovědnost držitel povolenky (dodržování rybářského a provozního řádu).  Návštěva parkuje pouze na vyznačeném parkovišti.

Porušení ustanovení provozního nebo rybářského řádu může být důvodem k odebrání povolenky a k vykázání od vody bez náhrady. Ve zvláštních případech může správce či majitel areálu udělit výjimku z provozního nebo rybářského řádu.

ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ tzv. "SRKAČKY". Používání rybářských přístřešků (bivaků) povoleno.

Návnady a krmení

Na revíru můžete používat všechny běžné nástrahy včetně živočišných. Zákaz lovu na mrtvou a živou rybu. Pro vnadění se zakazuje používat nevařených luštěnin či nevařené kukuřice, mléčné kaly, krev nebo také tygří ořechNesmí se užívat ani zakysaných nebo plesnivých směsíDenní limit na jednoho lovícího jsou 3 litry směsi či 3 kg suchých produktů. Vlastní vnadění lze provádět prostřednictvím krmítek nebo klasickými způsoby ze břehu (ručně, prakem, raketou, kobrou...)

Muškaření, přívlač

Lze provozovat od 30.10 do 30.4. Pravidelně dosazujeme čerstvé ryby. Lov přívlačí je povolen pouze na umělé nástrahy s maximálně jedním jednoháčkem.